Najlepsze multitapy w Polsce

Logo24.pl
24.01.2017 11:58
A A A
Multitap

Multitap (iStock)

Tu i ówdzie wyrastają multitapy, czyli bary serwujące piwa rzemieślnicze z kilku bądź kilkunastu kranów. W których polskich barach najlepiej spróbować nowych kraftów?

Cuda na kiju (Warszawa)
To wyjątkowe miejsce, ponieważ zaglądają tutaj nie tylko zdeklarowani miłośnicy kraftów, ale również ludzie, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę z dobrym piwem. Oczywistym atutem jest szeroki wybór rzemieślniczych piw (nie tylko tych polskich), ale również doskonała lokalizacja – w centrum Warszawy. A gdy zgłodniejesz, koniecznie spróbuj tamtejszej pizzy. Gwarantujemy ci, że nie pożałujesz! Polecamy zwłaszcza latem.

BarBar Jacek Marczewski

Kufle i kapsle (Warszawa)
Jeden z najstarszych multitapów w Polsce, a przy tym – wciąż jeden z najlepszych. W lokalu wielokrotnie odbywają się wszelakie premiery piw raczkujących browarów, co tylko potwierdza pozycję tego miejsca. Twój ulubiony napój jest tu podawany z odpowiednim namaszczeniem: obsługa zachowuje temperaturę odpowiednią dla danego gatunku, trzyma się obowiązujących trendów.

Cafe lamus/Pułapka (Gdańsk)
Dwa świetne sąsiadujące ze sobą lokale! W obu spróbujesz wspaniałych piw, wypijesz świetną kawę oraz skosztujesz fajnych przekąsek. Miejsca urokliwe zwłaszcza latem, kiedy goście korzystają z dobrodziejstw ciepłych wieczorów i często przenoszą imprezę na zewnątrz.

Cafe LamusCafe Lamus Łukasz Głowała

Hoppiness (Warszawa)
Kolejne miejsce ze świetnymi piwami, uzupełnianymi o dobrą kuchnię. Właściciele doskonale wiedzą, jakie potrawy łączyć z jakimi gatunkami piw, dzięki czemu co chwila odnajdujesz nowe, nieznane wcześniej smaki.

Piwna stopa (Poznań)
Obecnie chyba najpopularniejsze miejsce tego typu w Poznaniu. Szeroki wybór piw i autorskie hot dogi to znak rozpoznawczy Piwnej stopy. Aha, bylibyśmy zapomnieli – koniecznie sprawdź, co cię czeka po uderzeniu w dzwonek na barze!

Cesky Film (Szczecin)
Jedno z nielicznych miejsc, gdzie piwa napijesz się… w sali kinowej! W tym szczecińskim multitapie nie tylko skonsumujesz świetne piwo, ale również obejrzysz ulubiony film. Jak wiadomo, nazwa zobowiązuje, dlatego w Ceskym Filmie spotkasz się z ofertą również czeskich browarów oraz zakosztujesz tradycyjnej kuchni naszych południowych sąsiadów.

BarBar Łukasz Wądołowski

Kontynuacja (Wrocław)
Lokal usytuowany w centrum Wrocławia, przez cały rok tętniący życiem. Kontynuacja to kilkanaście kranów i dwie pompy, na których goszczą wyłącznie najwyższej jakości piwa rzemieślnicze. Minimalistyczny, lecz wysmakowany wystrój uzupełnia klimat pubu.

House of Beer (Kraków)
Miejsce cieszące się olbrzymią renomą nie tylko w Krakowie. Jeśli masz szczęście, zajmiesz najlepsze miejsce przy oknie – będziesz sączył piwo, obserwując przy tym klimatyczne uliczki Starego Miasta. To nie tylko lokal dla fanów browarów rzemieślniczych, ale po prostu dla wszystkich tych, którzy chcą miło spędzić czas ze znajomymi.

Powrót do strony głównej >>